Zrównoważony rozwój i społeczności

Druga część Bloga, napisanego przez Paulskiego – jednego z pomysłodawców i założycieli Susteo.
W dzisiejszym blogu opowie Wam o tam jak zrównoważony rozwój, a właściwie jego namiastki, zainspirowały go do stworzenia Społeczności. Dzięki wspieraniu tego co lokalne, działaniu wśród “swoich” poszerzamy wiedzę na temat tego co ważne. Na temat tego jak ogromny wpływ na przyszłość naszą i naszych dzieci mają codzienne działania.

Zapraszamy Was do zrównoważonego świata Susteo – oczami Paulskiego!

Zrównoważone społeczności

społeczności

Uwzględniając zrównoważone produkty, zaczęliśmy przyglądać się społecznościom. Pamiętam, że był to mniej więcej czas, kiedy Covid naprawdę zaczął zbierać żniwo na świecie, przyjaciele tracili pracę, wiele osób, które nie miały prawdziwych znajomości, nie miało dokąd się zwrócić – nawet w przypadku najbardziej podstawowego kontaktu międzyludzkiego. Więc poczuliśmy, że musimy spróbować coś z tym zrobić.

To także dobry moment, aby zatrzymać się i zastanowić, kto lub jakie organizacje prosperowały podczas covid – Amazon? Allegro? Facebook? Netflix? Ok, wszystkie podmioty korporacyjne… przejdźmy dalej!
Tak, rzeczywiście, bogaci się bogacą i bardzo niewielu z nich zdecydowało się przekazać część majątku Covid z powrotem do naszych społeczności (tak, Allegro, mówimy też o Tobie! Wiemy dokładnie, dokąd idą Twoje zyski i to nie jest Polska).

Lokalnie i wśród swoich

Ile znasz małych firm, które prosperowały w ciągu ostatniego roku? Ile lokalnych firm wciąż boryka się z problemami, gdy wpompowujemy nasze pieniądze w zagraniczne firmy? To jest retoryczne. Nie znam liczby, ale przypuszczam, że jest większa, niż mogę sobie wyobrazić.
Ok, ok, to prawda, ja też nie jestem Polakiem, ale wszyscy moi przyjaciele są, moja dalsza rodzina i mój syn też. Zrezygnowałem z możliwości zarobienia znacznej pensji korporacyjnej, aby siedzieć w małym biurze z dwiema kobietami, które również są głęboko zaniepokojone światem, który planujemy zostawić za sobą.

Wracając do pytania! Jak możemy pomóc ludziom i społecznościom ponownie stać się silniejszymi?
Obserwowaliśmy, jak Allegro wdraża koncepcję „Lokalne” i pomyśleliśmy – świetnie! Wreszcie odwzajemniają się swoim klientom. Niestety, jak można było przewidzieć, było to tylko narzędzie marketingowe, które pozwoliło uzyskać większe przychody od rosnącej liczby osób, którym zależy. Postanowiliśmy więc spróbować i zrobić to właściwie.

Więc stworzyliśmy Susteo Społeczność

środowisko

Ok, wiemy, że nie jest ładne jak Allegro ani nie ma wszystkich funkcji większych korporacyjnych rynków. Ale to nic nie kosztuje i ma wspanialszy cel niż którykolwiek z tych korporacyjnych potworów. Zdecydowaliśmy, że jedynym sposobem, aby pomóc ludziom i społecznościom w zrównoważonym rozwoju, jest umożliwienie lokalnym firmom kupowanie i sprzedawanie lokalnie za darmo!

Małe kroki, duże zmiany


Mogę podać wszystkie domyślne i logiczne powody, dla których społecznościom i gospodarkom dobrze jest kupować i sprzedawać lokalnie. -Albo możesz po prostu przeczytać doskonały materiał marketingowy, który Allegro wypompował wraz z wprowadzeniem ich koncepcji,a kiedy już to zrobisz, wróć tutaj i sprzedawaj za darmo na naszym lokalnym rynku.
Zatem faza 2 naszego zrównoważonego planu głównego była skierowana do mniejszych firm i społeczności. Ale to nadal nie pomogło osobom, które straciły dochody i muszą wyżywić swoje rodziny.

Produkty, społeczności, ale co z ludźmi?

społeczności

Cóż, to jest proste – w teorii.

Stwórz platformę szkoleniową! Jeśli platforma może pomóc w przekwalifikowaniu ludzi, być może możemy dać im nową umiejętność. Przygotowujemy ich do lepszej przyszłości, nowej pracy, a może nawet założenia małej firmy. Dzielenie się umiejętnościami i usługami w społeczności może być świetnym sposobem na rozpoczęcie małych lokalnych biznesów.

Dlatego stworzyliśmy Share – bezpłatną platformę internetową do dzielenia się umiejętnościami, nauki, poznawania nowych ludzi i uzyskiwania pomocy ze swojej społeczności.
Jeśli ktoś ma umiejętności, może dołączyć do naszej rewolucji i podzielić się wiedzą z ludźmi, którzy potrzebują pomocy. Dzielący się umiejętnościami mogą zarabiać pieniądze, prezentować swoje umiejętności, a nawet udowodnić potencjalnemu pracodawcy, że ich umiejętności zostały potwierdzone społecznie. Wydaje nam się, że to tzw sytuacja win-win. Chwila, czy wspomniałem, że jest to zupełnie darmowe … prosto w twarz Udemy !!

Potrzebujemy Twojej pomocy!

rośliny domowe

Mamy o wiele więcej pomysłów, ale dziś jest nas tylko troje. Mamy ograniczone zasoby, bardzo mały ruch na SM i tylko pasję, by pomagać w uczynieniu Polski bardziej zrównoważoną. Może się nie udać, pewnie, ale przynajmniej próbujemy. Jeśli nasz świat się rozpadnie i spłonie, tak jak wielu kupców zagłady i mroku przepowiada, mogę powiedzieć mojemu synowi – przynajmniej próbowaliśmy.

Nazywam się Paulski. Jeśli Ci zależy i chcesz się zaangażować, podzielić się umiejętnościami, kupić lub sprzedać etyczne produkty lub po prostu wyrazić siebie. Zrób to. Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! 🙂

#BeTheChange #SustainableBabySteps

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne