Zrównoważone życie – Prowadź się w absolutnie fajny sposób!

zrównoważone życie

Zrównoważone życie jest wielką odpowiedzialnością i wielkim przywilejem.

“Chciałbym kiedyś posiadać własną willę!”,
“Jak tylko zacznę dobrze zarabiać, kupię Mercedesa”,
“Chciałbym mieć pieniądze, żeby kupić każdą części garderoby w tym sklepie”,

Wszyscy marzymy o życiu w luksusie, ale zrównoważone życie też nie jest takie złe! A wręcz łatwe i przyjemne. Przynajmniej nie będziesz musiał/musiała spędzać czasu na zliczaniu tych wszystkich rachunków siedząc we własnej willi.
Przejście na bardziej świadome życie może początkowo wydawać się trudnym zadaniem, ale kiedy się do tego przyzwyczaisz, pozbędziesz się wszystkich kłopotów, których wymaga to drugie – bardziej luksusowe.
Łatwe do wprowadzenia przyzwyczajenia i styl życia, który obejmuje korzystanie tylko z tych środowisk i zasobów osobistych, które są nam niezbędne do przetrwania. Ścisłe przestrzeganie tego z pewnością może być przytłaczające, ale jest możliwe w większym stopniu.

Oto kilka łatwych sposobów na start:

Staraj się unikać plastiku kiedy tylko to możliwe.

Plastik otacza nas wszędzie. Dzień zaczynamy od szczoteczki do zębów wykonanej z tworzywa sztucznego. Zamówione przez nas jedzenie jest dostarczane w plastikowych pojemnikach. Chociaż uważamy, że trudno jest znaleźć alternatywę dla plastiku, okazuje się, że wcale nie. Obecnie istnieje wiele marek, które udostępniają nam dobre alternatywy dla tworzyw sztucznych. Bambusowe szczoteczki do zębów i szczoteczki do włosów to jedne z nich. Metalowe słomki, szklane butelki, drewniane łyżki to najlepsza alternatywa dla plastiku, którą możesz łatwo nosić ze sobą w torbie. Możesz także zacząć używać toreb materiałowych zamiast toreb plastikowych lub papierowych. Torby na zakupy są bardzo przydatne, a także ładnie wyglądają. Co prawda, to tylko przykłady – dostępnych jest również wiele innych opcji. Dlatego rozważ wszystkie możliwości, zanim dokonasz wyboru, tego najwygodniejszego dla Ciebie.

naturalne kosmetyki

Używanie naturalnych kosmetyków = przyjemny krok w zrównoważone życie

Te wszystkie reklamy utrudniają nam odwrócenie wzroku od atrakcyjnych balsamów do ciała i produktów do mycia twarzy, które obiecują nam skórę miękką jak masło. Niekoniecznie tylko te produkty uczynią nas wszystkich pięknymi i wspaniałymi. Pamiętaj, to co naturalne jest najlepsze. Używaj produktów, które mają mniej chemii i zawierają więcej naturalnych składników. Istnieje wiele marek, które oferują organiczne kosmetyki. Możesz również stworzyć własne maseczki i peelingi. Drzewo sandałowe, kurkuma, twaróg, aloes, sok z cytryny, olejki eteryczne itp. To w pełni naturalne sposoby nie tylko na poprawę urody, ale także zdrowia skóry i samopoczucia. Więc zamiast wydać całą swoją pensję na drogie markowe produkty kosmetyczne, wypróbuj te alternatywne, ponieważ domowe przepisy nigdy nie zawodzą!

naturalna żywność

Przejdź na żywność naturalną

Ile razy wróciłeś do domu z pudełkiem pełnym owoców i zamiast tego napełniłeś brzuch hamburgerami i frytkami? Natura daje ci mnóstwo zdrowych rzeczy. Bez względu na to, jak bardzo nie znosisz jedzenia brukselek i bakłażana, czy nie lubisz chrupania marchewek i rodzynek, to jest najzdrowsze. Jeśli po prostu nie możesz się oprzeć jedzeniu fast foodow, lepiej odinstaluj aplikacje dostarczające jedzenie online. Bądź dla siebie trochę surowy, a zdziałasz cuda. Musisz także zrezygnować z zapakowanej żywności, którą kupujesz w drodze na następne spotkanie. Noś ze sobą szklaną butelkę wody zamiast kupować wodę w plastiku każdego dnia.

“Zrób to Sam” zamiast kupować idąc za ideą zrównoważonego rozwoju.

Jeżeli jesteś osobą, która uwielbia dekorować swój dom, to pewnie także taką, która ma zwyczaj kupowania uroczych rzeczy do swojego domu. Czy wiesz, że tak naprawdę nie musisz kupować, aby Twój dom wyglądał ładnie? Wszystko, czego potrzebujesz, aby go udekorować juz jest w twoim domu. Możesz użyć starej sari swojej babci lub mamy jako zasłony w oknie, starych t-shirtów jako poszewek na poduszki, płyt CD jako podstawek, butelek wina jako lampionów lub wazonów z kwiatami itp. Po prostu obudź swój kreatywny umysł i przekonaj się,że sam/sama potrafisz to zrobić.

transport ekologiczny

Korzystaj z transportu publicznego

To najbardziej oczywisty i rozsądny sposób na zrównoważone życie. Podróż pociągiem lub autobusem jest nie tylko ekonomiczna, ale także przyjazna dla środowiska. Spróbuj jeździć na rowerze, jeśli musisz podróżować do pobliskiego miejsca lub po prostu spacerować. Będziesz ćwiczyć, a także przyczynisz się do zmniejszenia śladu węglowego. Całkiem fajnie, prawda?


Życie w zrównoważony sposób wymaga trochę ciężkiej pracy, ale na dłuższą metę jest korzystne. Jeśli chcesz podjąć prawdziwy wysiłek, aby ograniczyć niepotrzebne zużycie zasobów, musisz zacząć już teraz. Zaufaj nam, polubisz zrównoważone życie. Poza tym, czy nie jest fajnie zainicjować coś dobrego w swoim życiu?

Source:
https://www.youthincmag.com/live-a-sustainable-life-in-an-absolute-cool-way

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne