Zrównoważone podróżowanie – co warto wiedzieć!

Podróże to bardzo ważna część naszego życia. Dzięki nim odkrywamy świat, inne kultury, kuchnię, ludzi a przede wszystkim samych siebie. Chyba nie ma nic bardziej wartościowego niż podróż w głąb siebie podczas poznawania obcych ziemi. A gdyby tak można było połączyć przyjemne z pożytecznym i praktykować zrównoważone podróżowanie?

Da się! Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka drobnych rad, które warto mieć na uwadze podczas najbliższych wojaży.

zrównoważone podróżowanie

Zrównoważone podróżowanie – jak się za to zabrać?

Już wielokrotnie udowadnialiśmy Wam, właściwie co piątek, że życie w bardziej zrównoważony sposób nie mus być trudne. Mamy dla Was dobrą wiadomość. To samo tyczy się podróżowania!

Możecie spokojnie kontynuować pakowanie i planowanie swoich podróży, ale pamiętajcie o kilku prostych zasadach:

Spakuj podróżny, wielorazowy kubek – tak jak na spacer czy na rower i podczas dalekich wypadów w Twojej walizce nie powinno zabraknąć wielorazowych produktów. Dzięki temu unikniesz kupowania na przykład plastikowych butelek z wodą.

Wspieraj lokalną gospodarkę, kupując… lokalnie – Proste, prawda? Zamiast robić zakupy w wielkich hipermarketach, przejdź kilka metrów dalej i kup przekąski w lokalnym sklepie. Lepiej! Jeżeli masz przyjemność podróży do tropików, korzystaj ze świeżych owoców i warzyw na lokalnych targach.

zrównoważone podróżowanie

Masz ochotę na zorganizowaną wycieczkę? Wybierz lokalną, pro-ekologiczną firmę turystyczną. – Tak! Takie firmy istnieją, ale najłatwiejszym wyborem będzie wybór lokalnego biura turystycznego. Owe nie tylko znają się na okolicy i atrakcjach, ale jest dla nich ważne odpowiednie zachowanie i traktowanie natury, tego co nas otacza a danym miejscu.

Transport, wybieraj ten dobry dla środowiska. – To wcale nie oznacza, że powinieneś poruszać się wyłącznie pieszo. Jest to zdrowy i dobry wybór, ale niekonieczny! W okresie letnim przyjemnością jest poruszanie się na rowerze. Dlaczegożby nie praktykować tego i na wakacjach? Aktywność i sprawne zwiedzanie w jednym.
W razie czego pozostają Ci pociągi, tramwaje czy elektryczne busy! Do wyboru do koloru. 🙂

podróże

Tak łatwo, tak przyjemnie

Musimy przyznać, że napisanie tego bloga było zaskakująco proste! Dlaczego? Ponieważ żyjemy w czasach, które ułatwiają nam podejmowanie dobrych decyzji. Tych dobrych dla nas i dla środowiska. Okazuje się, że wyżej opisane sposoby na podróżowanie są naszym standardem! Bardzo nas to cieszy i szczerze wierzymy, że i Wam uda się je wdrożyć w życie. Zrównoważony rozwój to przyszłość, zrównoważone podróżowanie to jej wygoda.

Podoba Ci się nasz blog? Zostań z nami na dłużej! Dołącz do Susteo zapisując się do naszego Newslettera. Pop-up grzecznie poprosi Cię o maila. 🙂

Kliknij tutaj: Dołączam do Susteo!

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne