Zielona energia – kilka słów o zielonej energii i jej rodzajach

Zielona energia jest generowana z zasobów naturalnych, takich jak woda, wiatr i światło słoneczne. Zasoby te są odnawialne i przyjazne dla środowiska naturalnego i nie powodują zanieczyszczeń. Zielone źródła energii poprawiają efektywność energetyczną i długofalowo obniżają koszty rachunków za media.

zielona energia

Istnieją różne rodzaje zielonej energii.
Należą do nich:

Energia geotermalna
Energia geotermalna jest wykorzystywana do wytwarzania energii elektrycznej i włączania turbin. Jest to forma naturalnej mocy, która znajduje się pod powierzchnią ziemi w skorupie. Aby uzyskać dostęp i wbić się w nią, konieczne jest wwiercenie się w ziemię. Procesy wiertnicze są ściśle monitorowane, aby nie zanieczyszczały środowiska naturalnego.

Słoneczna
Energia słoneczna jest szeroko stosowaną formą zielonej energii. Wykorzystanie energii słonecznej pomaga w dłuższej perspektywie zminimalizować rachunki za prąd.

Elektryczność wodna
Przepływ wody w strumieniu, rzece lub zaporze wytwarza energię, którą można wykorzystać do wytwarzania energii elektrycznej.

Biomasa
Oprócz drewna różne źródła energii z biomasy obejmują odpady organiczne, uprawy żywności, rośliny, produkty rolne, trawę i inne odpady leśne. Biomasa służy do wytwarzania energii elektrycznej i paliwa przyjaznego dla środowiska.

Znaczenie zielonej energii

Korzyści płynące z odnawialnych źródeł energii są różne. Obejmują one:

Niskie ceny energii w dłuższej perspektywie
Początkowy koszt tworzenia zielonych źródeł energii jest wysoki, ale ich eksploatacja jest niska. Gdy są w pełni funkcjonalne, koszty paliwa są bezpłatne, co prowadzi do stabilnych cen paliwa w dłuższej perspektywie. Przy wielu branżach i domach przyjmujących zielone źródła energii, istnieje większa możliwość jeszcze niższych cen budowy odnawialnych źródeł energii.

Ochrona środowiska naturalnego
Zielona energia jest przyjazna dla naturalnego ekosystemu i przeciwdziała negatywnym skutkom paliw kopalnych, takim jak emisja szkodliwych gazów do atmosfery. Zielona energia jest odnawialna, czysta i łatwo dostępna w środowisku naturalnym.

zielona energia

Odnawialne źródła energii zapewniają również bogaty dopływ czystego powietrza, które wspiera życie zwierząt i ludzi. Dzięki sprzyjającemu powietrzu ludzie mogą prowadzić zdrowe i satysfakcjonujące życie.

Tworzenie możliwości zatrudnienia
Branże energii odnawialnej są pracochłonne. Potrzebują techników ludzkich do instalacji i konserwacji, a zatem są doskonałym źródłem możliwości zatrudnienia.

Liczba miejsc pracy tworzonych przez zielone źródła energii stale rośnie, ponieważ pojawiają się nowe postępy i wsparcie.

Źródła ekologiczne są mniej zależne od źródeł scentralizowanych, które są podatne na zakłócenia i podatne na zmiany pogodowe. Co oznacza, że nie wymagają dodatkowych kosztów po wybudowaniu, ponieważ wykorzystują odnawialne źródła energii.

Zielona energia to rozwiązanie na niepokojące skutki zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia. Wyeliminowanie paliw kopalnych może skutkować zrównoważonymi dostawami energii bez szkody dla środowiska naturalnego.

A Ty? Korzystasz ze źródeł Zielonej Energii?

Kliknij tutaj: Dołączam do Susteo!

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne