Sposoby na zrównoważony Dzień Matki!

Nareszcie! Dzień Matki już dziś! Ale czy to tak ważny dzień?

DZIEŃ MATKI

Nie zrozumcie mnie źle, Dzień Matki jest dla mnie wyjątkowym dniem, ale w rzeczywistości “upiększonym” dniem jak co dzień. Dlaczego? Ponieważ w mojej rodzinie nie lubimy udawać ani wyolbrzymiać. Dlatego okazywanie szacunku, miłości czy wspólne spędzanie czasu staramy się praktykować w życiu codziennym – mimo odległości, która nas dzieli.

Podobnie jest z dbaniem o te drugą matkę, Matkę Naturę. Tak! Bardzo ważna Mama. 🙂
Dzień Ziemi jest świetnym wymysłem, tak jak i sadzenie drzew, akcje sprzątania świata etc. Szkoda tylko, że wszyscy rzucamy się do “pomocy” naszej planecie głównie z okazji tego święta.

Dzień Matki i Dzień Ziemi obchodzimy codziennie!

LOVE

Zrównoważony rozwój a codzienne działania na rzecz środowiska.
To jest jeden z głównych tematów, które poruszamy jako Susteo. Niezależnie od starań “tymaczasowych” i przy okazji, powinniśmy uwzględnić w naszym codziennym życiu nawyki, które nie tylko będą działały na naszą korzyść, ale jednocześnie pozytywnie wpływały na nasz ekosystem. Tak tak tak! Będziemy o tym mówić do znudzenia lub wdrożenia!
Tak jak miłość do naszych Mam – nie jest ona jednodniowa, a stała i nieprzerwana. 🙂

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam 5 pomysłów na świętowanie dnia naszych ukochanych Matek, które przy okazji będą eco-friendly.

1. Śniadanie z resztek podwójnie wyjątkowe!

Chyba każdy z Nas spotkał się z założeniem o nie marnowaniu jedzenia i bardzo dobrze!
Wiemy jak to jest, śniadanie do łóżka wizualizujemy sobie tak jak przedstawiają je na Instagramie – biała pościel, naleśniki, croissanty, babeczki, avo-toast, kawa, herbata, sok… generalnie szał i przepych.
Pewnie! Brzmi i wygląda to smakowicie, ale szczerze wątpię, żeby ktokolwiek byłby w stanie zjeść to wszystko – mówi to łasuch numer jeden.

A gdyby tak zrobić słynne placki bananowe, które wymagają minimum składników? Do tego upiec trzy składnikowe ciasteczka owsiane, zaparzyć kawę i dodać uśmiech? Gwarantujemy zadowolenie każdej mamy. 🙂

Takie śniadanie będzie wyjątkowe ze względu na pracę, którą włożymy w przygotowania i podanie, ale też to, że zamiast marnowania masy jedzenia, skorzystamy z tych, które już mamy w lodówce.

Ahh no i wspólnie spędzony czas – bezcenne. 🙂

2. Ogródek świeżych ziół na Dzień Matki!

To takie proste! Jesteśmy wielkimi fanami domowych upraw ziół i warzyw. Uwierzcie nam na słowo – nie jesteśmy typami ogrodników, a jednak chwila nauki i mamy pod ręką własne sadzonki.
Naszym pomysłem na prezent dla Mamy jest stworzenie właśnie takiej małej uprawy, małego ogródka. Okrzyknięcie go Maminym będzie dodatkową przyjemnością.

PIKNIK

3. Spacer, park, piknik

Oh jakie to szczęście, że Dzień Matki wypada w maju! A jakie to szczęście, że akurat dzisiaj zawitało na niebie słońce!

Propozycją na spędzenie czasu z mamą jest obcowanie z naturą, spacer a może nawet piknik o ile macie w okolicy park czy las. W końcu w tym dniu liczy się przede wszystkim wspólne spędzanie czasu. Oczywiście, każda mama ucieszy się jeżeli otrzyma prezent materialny, ale jesteśmy przekonani, że to właśnie wasza obecność będzie ukoronowaniem tego dnia.

4. Jak kwiaty to tylko doniczkowe!

Tak jak w tytule – cięte kwiaty są pięęęękne, to prawda! Absolutnie temu nie zaprzeczamy. Florystyki i ich magia układania przepięknych bukietów zachwyca nas na każdym kroku. Ale! Skoro możemy tego uniknąć i podarować kwiaty doniczkowe to – dlaczego nie! Tym bardziej, że taki prezent utrzyma się na dłużej.

Jeżeli Wasza mama nie jest kwiatowa to może warto rozważyć inną doniczkową roślinkę. Zdarzyło się kilka razy, że podarowane mojej mamie sadzonki trafiły do działkowej kolekcji i wiecie co? Wciąż tam są! To dopiero niekończąca się przyjemność. 🙂

5. Domowe spa, domowe przepisy

SPA

A to propozycja dla tych, którzy mają troszkę więcej czasu wolnego. Oczywiście, dzisiaj mamy środę, wiele z Nas spędza prawie całe dnie w pracy, więc może to rozwiązanie okaże się idealnym na wieczór. Relaks dla nas i dla Mam.

Kilka blogów temu przygotowałam dla Was propozycje i przepisy na domowe maseczki do twarzy. Załączam link do tego artkuły tutaj. Dużym plusem ich przygotowania jest oczywiście czas – szybki mix kilku składników, a do tego większość z potrzebnych produktów do ich przygotowania macie w swoich domach w stałym wyposażeniu.
Życzę zasłużonego spokoju, odpoczynku i pięknej cery. 🙂

Mam nadzieję, że te pomysły na celebrowanie Dnia Matki okażą się przydatne. Jak widzicie małym kosztem i wysiłkiem można połączyć to co tak lubimy, przyjemne z tym niezwykle ważnym, pożytecznym.
Wszystkim Mamo życzę niesamowitego dnia w gronie najbliższych. Przerwy od rzeczywistości, uśmiechu i satysfakcji.

 

 

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne