Młodszy brat zrównoważonego rozwoju – Susteo!

.zrównoważonego rozwoju

Wszyscy musimy od czegoś zacząć, prawda?

Cóż, dla nas w Susteo było to słowo (może nawet koncepcja) zrównoważonego rozwoju. Naszym marzeniem stało się rozpoczęcie jakiejś pozytywnej, trwałej rewolucji.
Słowo „zrównoważony” – zwłaszcza przetłumaczone na język polski, nawet dla nas jest dość trudne do wyjaśnienia, a jeszcze trudniejsze do osiągnięcia. Dla nas w Susteo to stale ewoluująca seria rozwiązań cyfrowych. Ich celem jest pomoc ludziom, społecznościom, środowiskom i firmom w stawaniu się bardziej zrównoważonymi.

Najłatwiejszym i najbardziej oczywistym miejscem do rozpoczęcia jest Susteo Marketplace – z zewnątrz wygląda i funkcjonuje jak zwykły sklep do sprzedaży produktów ekologicznych i bio. Ale mamy nadzieję, że stanie się czymś o wiele większym i ważniejszym.

Susteo Marketplace został stworzony jako pierwsza faza naszej zrównoważonej mapy drogowej tj. Miejsce zaprojektowane, aby pomóc małym i średnim przedsiębiorcom w sprzedaży produktów, które pasują do naszej koncepcji zrównoważonego rozwoju.
Teraz, w zależności od tego, kim jesteś i co ukształtowało Twoje dotychczasowe życie, oczekuję (podobnie jak my), że rozumiesz założenie „co jest zrównoważone” nieco inaczej niż w przypadku innej osoby.

W moim świecie zrównoważone produkty są produkowane lub pozyskiwane lokalnie. Jak?

zrównoważone

Otóż ​​to! To mój naprawdę uproszczony pogląd na słowa dobra konsumpcyjne.
Produkty te mogą, ale nie muszą być wytwarzane w sposób etyczny. Mogą mieć za dużo plastiku (mamy nadzieję, że nie). Być może nie wszystkie są przyjazne dla wegan. Może wiele z nich nie zostanie poddanych recyklingowi i niestety nawet nie nadaje się do recyklingu. Niektóre z nich nie są przedmiotami „niezbędnymi” i absolutnie należą do kategorii kupowania pod wpływem impulsu.

Ale wszystkie będą miały jedną wspólną cechę – powinny dać konsumentom możliwość podjęcia kroków w kierunku bardziej zrównoważonego stylu życia. W miarę jak świat idzie naprzód, mam nadzieję i wierzę, że wszystkie produkty będą oceniane pod kątem ich prawdziwej wartości etycznej. Uwierzcie, to jest inne wyzwanie.
A teraz zatoczyliśmy pełne koło i musimy wyjaśnić, czym może być zrównoważony styl życia – przynajmniej z mojej perspektywy.

Co to jest zrównoważony styl życia?

Zacznijmy od tego, że to nie jest aktywizm. To nie ja krzyczę na ciebie o tym, jak my, ludzie, niszczymy świat, jak wszyscy powinniście zostać weganami. O plastiku w oceanie, o wzroscie temperatury… itd. Itp.

Nie, nie o to chodzi, ponieważ takie podejście nie działa dla większości z nas (btw wszystko powyższe to prawda), ale nie przyniesie prawdziwej zmiany. W większości ludzie nadal muszą żyć, a dopóki zrównoważone możliwości i opcje nie staną się bardziej powszechne. Najlepszym, co możemy zrobić, jest podjęcie dziecięcych kroków.
I dlatego Susteo jest młodszym bratem (lub siostrą :-)) zrównoważonego rozwoju.

naturalne kosmetyki

Nie jesteśmy jak Allegro – oni znacznie lepiej sprzedają, ale czy w myśl zrównoważonego rozwoju?

Zaczęliśmy od szukania sposobu, aby pomóc ludziom w pozyskiwaniu bardziej etycznych produktów od polskich dostawców i producentów – tak narodził się Susteo Marketplace… yay!

Ale poczekaj, jest zastrzeżenie – po drodze nauczyliśmy się czegoś strasznego o produktach sprzedawanych w sposób zrównoważony i etyczny. Wiele z nich nie jest w ogóle produkowanych etycznie, a wielu producentów nawet nie próbuje produkować ich bardziej etycznie. Często jest to tylko oszustwo marketingowe.

Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby odfiltrować naprawdę złe rzeczy. Jednak jest to prawie niemożliwe, gdy masz do czynienia z tysiącami produktów i setkami dostawców. Mimo to i tak próbujemy.
Aby pomóc, zaczęliśmy tworzyć platformę o nazwie GreenWatch – GreenWatch stanie się przestrzenią online zaprojektowaną, aby zmusić producentów do tworzenia bardziej etycznych produktów lub stawić czoła furii świadomej opinii publicznej. Więcej na GreenWatch na późniejszym etapie…

Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości całkowicie wyeliminuje on Green and Blue Washing. Ale to wszystko co powiemy na ten moment – nie chcemy straszyć dużych chłopców i dziewcząt … jeszcze!
Ok, więc prawie znaleźliśmy sposób, aby powoli zacząć dostarczać ludziom bardziej zrównoważony produkt. Warto również dodać, że Susteo Marketplace to jedyne miejsce, które sfinansuje dalszą drogę naszej małej armii. Prosimy więc o wsparcie nas i jednego z naszych sprzedawców, dokonując tam zakupów.

środowisko

To pierwsza część historii naszego zespołu oraz początków Susteo, opisana przez założyciela Paulskiego.
Jest to dla nas bardzo ważne, żebyście poznali nasze początki i gdzie to wszystko się zaczęło.

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne