Marka “Yourflow” – ubrania do jogi z recyklingu, z miłości do jogi i natury

yourflow

Poznajcie Yourflow, polską markę, która urzekła nas nie tylko talentem zespołu, którą ją tworzy, ale też ich prośrodowiskowym podejściem.

Kilka słów o marce

“Jesteśmy marką z wyprodukowanymi w Polsce ubraniami do jogi z recyklingu, stworzonymi z miłości do jogi i natury. To etyczne topy i legginsy, które zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort na macie i nie tylko. Naszą misją jest zapewnienie kobietom ubrań, które będą piękne, wygodne i, co najważniejsze, jak najmniej szkodliwe dla środowiska.”

www.yourfow.pl

 yourflow yourflow

Tworzycie przepiękne ubrania, które są dedykowane osobom praktykującym jogę. Skąd wziął się pomysł na tego typu odzież?

Sama jestem nauczycielką jogi, a kilka lat temu, kiedy zaczynałam moją przygodę na macie, zainteresowałam się też wpływem przemysłu odzieżowego na środowisko. Swoje nawyki zakupowe zmieniłam praktycznie z dnia na dzień. Kiedy potrzebowałam legginsów i topów do praktyki, na polskim rynku nie znalazłam niestety niczego, co spełniałoby moje kryteria jeżeli chodzi o ekologię, estetykę czy wygodę. Uznałam, że to znak, namówiłam narzeczonego i oto jest Yourflow 🙂

Korzystacie wyłącznie z materiałów z recyklingu. Jesteśmy ciekawi dlaczego zdecydowaliście się właśnie na ECONYL® oraz jaki wpływ ma on na jakość produkowanej odzieży?

Długo szukaliśmy odpowiedniego materiału, przeanalizowaliśmy wiele za i przeciw i ECONYL® wydał się nam najlepszym wyborem. Dlatego wszystkie nasze topy, legginsy i bikery powstają właśnie z niego. Jest to najwyższej jakości nylon wytwarzany głównie z wyłowionych sieci rybackich. Dzianina ma dokładnie te same właściwości, co nylon konwencjonalny, jednak z tą ogromną przewagą, że wpływ jego produkcji na globalne ocieplenie jest nawet o 90% mniejszy. ECONYL® jest przyjemny w dotyku, odporny na mechacenie, oddychający, a także idealnie kryje. Materiał posiada certyfikaty GRS (Global Recycled Standard) i Oeko-Tex® Standard 100. Te gwarantują odpowiedzialną praktykę społeczną, środowiskową i chemiczną na każdym etapie produkcji.

yourflow

Oczywistym jest, że dobro środowiska jest dla Was bardzo ważne. Czy aktywnie angażujecie się w działania promujące jego ochronę?

Sam wybór materiału z certyfikatem Global Recycled Standard to nie tylko wsparcie oczyszczania wód, ale też napędzanie rozwoju nowych technologii. Wszystko czego używamy do pakowania (np. metki, sznurek, pudełka, a także etykieta wysyłkowa) wytwarzane jest z tworzyw z recyklingu. Niestety działamy na razie na bardzo małą skalę, więc nie możemy sobie pozwolić na większe wsparcie dla proekologicznych organizacji. Mamy nadzieję, że niedługo to się zmieni.

Jakiej przyszłości życzycie sobie oraz Yourflow?

Bardzo chcielibyśmy, żeby normą stało się traktowanie rzeczy, którymi się otaczamy większym szacunkiem. Chcemy aby nasze wybory podyktowane były wartościami, które są dla nas ważne. Mamy nadzieję, że działanie Yourflow pomoże w zmianie tej świadomości.

A my mamy nadzieję, że to życzenie się spełni oraz z przyjemnością będziemy obserwować jak Yourflow się rozwija i tworzy kolejne, przepiękne kolekcje.

Ubrania marki znajdziecie tutaj!

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne