Klocki LEGO pochodzenia roślinnego – Kolekcja Botanical

Pochodzenia roślinnego.

W dzisiejszych czasach każdy szuka kreatywnego sposobu na relaks. Niezależnie od tego, czy mówimy o kolorowankach dla dorosłych, czy o pieczeniu świeżego chleba, ludzie na całym świecie podejmują twórcze hobby w zaciszu własnych domów. W zeszłym roku LEGO wprowadziło nową, ekologiczną kolekcję botaniczną. Ma ona pomóc zarówno dzieciom, jak i dorosłym, poczuć naturę w domu oraz jednocześnie stworzyć świadomy projekt. Co więcej, bloki są produkowane z plastiku pochodzenia roślinnego.

“Budowanie” roślin – hobby i nauka

Kolekcja botaniczna obejmuje model drzewa bonsai i model bukietu kwiatów. Kolekcja powstała tuż po badaniu przeprowadzonym przez LEGO. Obejmowało ono 18 117 rodziców i 12 591 dzieci w wieku od 5 do 12 lat z 18 różnych krajów. Badania wykazały, że 81% dorosłych na całym świecie stwierdziło, że zabawa pomaga im się zrelaksować lub odstresować. Jednocześnie 73% dorosłych co tydzień szuka unikalnych sposobów na odstresowanie. Kolekcja botaniczna to twórcza okazja do zmniejszenia stresu poprzez tworzenie naturalnie wyglądających modeli roślin. Dzięki temu, że są zrobione z plastiku pochodzenia roślinnego, pozostaną żywe przez wiele lat.

zabawki ekologiczne

Ekologicznie i praktycznie, klocki pochodzenia roślinnego

Bukiet kwiatów LEGO (49,99 USD) to 756-elementowy zestaw z regulowanymi łodygami kwiatowymi, które można umieścić na różnych rodzajach ekspozycji. Na przykład w szklanych wazonach. Połączenie sztucznych lwich paszczy i róż, maków, astrów, stokrotek i trawy. Bukiety można układać w różne kształty, wysokości (do 14 cali) i palety kolorów w zależności od budowniczego. Podobnie 878-elementowy zestaw LEGO Bonsai Tree (49,99 USD) daje użytkownikom wybór między różowymi kwiatami wiśni a zielonymi liśćmi. Ponadto, model Bonsai, mający około 7 cali wysokości łącznie ze stojakiem i podstawą, jest idealny do dekoracji biurka.

 zrównoważony produkt

Cofnij się do czasów dzieciństwa, w świadomy sposób

„Gdy dorośli szukają nowych sposobów na wyciszenie i relaks, cieszymy się, że możemy pomóc im znaleźć ukojenie w ich codziennym, zabieganym życiu. Sprawić przyjemność kiedy zanurzają się w tworzeniu tych pięknych, botanicznych budowli” – powiedział Jamie Berard, kierownik ds. Projektowania w LEGO Grupa. „Miejmy nadzieję, że elementy konfigurowalne i przemyślane budowanie pomogą im wyrazić ich osobowość. W miarę rozkwitu ich kreatywności”. Dodatkowo, godnym uwagi jest to, ze według firmy, elementy z tworzyw sztucznych pochodzenia roślinnego, wykonane są z trzciny cukrowej pochodzącej ze zrównoważonych źródeł.

źródło: https://inhabitat.com/lego-botanical-collection-includes-plant-based-plastic-blocks/

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne