Ekologiczne Walentynki – W tym roku uratuj swojego ukochanego i planetę przed plastikowymi odpadami!

Uratuj swojego kochanka i planetę przed plastikowymi odpadami w tym roku!

Okaż trochę miłości planecie, a także swojemu ulubieńcowi i wypróbuj przyjazne dla środowiska ekologiczne Walentynki oraz organiczne prezenty. Oto, jak chronić go przed plastikiem!

Czy jesteś prawdziwym romantykiem, z pomysłem na walentynki starannie opracowanym już w styczniu? A może wolisz last minute, kwiaty na stacji benzynowej i czekoladę, trochę panikując?

Tak czy inaczej, jeśli chcesz uczcić najbardziej romantyczny dzień w roku, możesz łatwo dać się wciągnąć w szum. Często oznacza to wydawanie pieniędzy na rzeczy, które nie są przyjazne dla środowiska lub są mało etyczne.

Nie tak ekologiczne Walentynki

Czekoladki pakowane w folię. Śliczne misie wykonane w ubrankach. Kwiaty sprowadzane z całego świata. Może i mówią Twojemu ukochanemu, że ci zależy, ale jakie są konsekwencje dla planety i ludzi, którzy ją tworzą?

Dlaczego nie pokazać swojemu mężowi / żonie / kochankowi / najlepszemu przyjacielowi / nieznajomemu w autobusie, jak bardzo kochasz etykę i zrównoważony rozwój? W te Walentynki wybierz zamiast tego kartki z życzeniami i prezenty przyjazne planecie i ludziom.

Od zwykłych romantycznych gestów po szerokie myślenie – oto jak!   

Kolacja dla dwojga, bez marnowania żywności

Jeśli chcesz zabrać swojego ukochanego na kolację, poszukaj restauracji zero waste w Twojej okolicy. Jeśli nie ma takiej w pobliżu, nadal możesz uniknąć pogłębiania problemu marnowania żywności.

Choć menu może być kuszące, nie zamawiaj zbyt wiele – cała nadwyżka jedzenia, której nie jesz, trafi do kosza, a to nie jest zbyt romantyczne.

Albo dlaczego nie zabrać resztek do domu? Teraz o wiele łatwiej jest poprosić o torbę dla psa. (Miejmy nadzieję, że nie dostaniesz resztek w plastikowej tubie. Aby uniknąć tego ryzyka, noś własne pudełko na lunch wielokrotnego użytku).

Jedzenie w domu może być równie romantyczne jak jedzenie poza domem. Stwórz klimat za pomocą nastrojowego oświetlenia, świec i muzyki i zostaw zmywanie na następny dzień!

Kolacja przy świecach jest tak ekologiczna, jak romantyczna – pomyśl o energii elektrycznej, którą oszczędzasz… Przygotuj posiłek, korzystając ze wszystkich lokalnych taryf, dzięki czemu zaoszczędzisz na jedzeniu. Możesz nawet podać wino musujące stworzone w kraju!

Jeśli czujesz miłość, dlaczego miałoby to odbywać się ze szkodą dla kogoś innego? Handel czekoladą jest przesiąknięty złą etyką, od niesprawiedliwych warunków pracy i płacy po stosowanie oleju palmowego.

Wolna od (plastikowych i złych praktyk etycznych) czekolada

Jeśli czujesz miłość, dlaczego miałoby to odbywać się ze szkodą dla kogoś innego? Handel czekoladą jest przesiąknięty złą etyką, od niesprawiedliwych warunków pracy i płacy po stosowanie oleju palmowego.

Dlatego w tym roku poszukaj pudełka czekoladek Fairtrade. Fairtrade jest boska i jest własnością rolników produkujących ziarna kakaowe. Ich czekoladki są wolne od oleju palmowego i zapakowane w opakowanie bez plastiku! Ekologiczne Walentynki = pyszne Walentynki.

Mniejsze, a lepsze – kwiaty

Sezonowa, lokalnie uprawiana żywność jest zrównoważona i to samo można powiedzieć o kwiatach. Jeśli chodzi o piękne bukiety, dbanie o ekologię oznacza, że ​​róże znikają.

Róże są letnimi kwiatami w Wielkiej Brytanii, więc zamiast tego szukaj pęczków kwiatów zimowych / wczesnowiosennych. W lutym kwitną nagietki, dzikie pierwiosnki i dzwonki, które stanowią doskonałą ekologiczną alternatywę dla importowanych róż.

Kupując kwiaty, weź pod uwagę również ilość plastikowego opakowania, w którym się znajdują. Czy roślina doniczkowa byłaby lepszym rozwiązaniem? Z pewnością potrwa dłużej!

Ponadto, jeśli twoje kwiaty pochodzą zza oceanu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostały wyhodowane i ścięte przez kogoś, komu nie zapłacono godziwej pensji. Jest to szczególnie ważne o tej porze roku, aby sprostać popytowi.

Kupując kwiaty, weź pod uwagę również ilość plastikowego opakowania, w którym się znajdują. Czy roślina doniczkowa byłaby lepszym rozwiązaniem? Z pewnością potrwa dłużej!

Troska o siebie & troska o środowisko 

Idź pod prąd i zrób coś innego, pamiętając o planecie. Często zwykłe „Kocham Cię” ze śniadaniem do łóżka jest więcej niż wystarczające.

Miej mniejszy wpływ, okaż planecie trochę miłości i wybierz przyjazne dla środowiska Walentynki w tym roku ♥


zrodlo: https://www.ecoandbeyond.co/articles/eco-friendly-valentines/

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne