“Chcemy zachować rosnące drzewa dla przyszłych pokoleń. Ideą By Wood są meble „nieidealne”.

By Wood

Markę By Wood już chwilę znamy. Mogliście zobaczyć ich prace na naszym Instagramie, ale przyszedł czas na porządne przedstawienie utalentowanego duetu.

Kilka słów o zespole By Wood

Kiedy zakładaliśmy By Wood, nasz zespół to były dwie osoby – Grzegorz i Ja. Jesteśmy z wykształcenia technologami drewna, pracujemy na co dzień z meblami. 
Zawsze też jest duże wsparcie rodziny i przyjaciół, wszyscy biorą udział w sesjach, fotografowaniu, pisaniu treści. Jesteśmy małą manufakturą, teraz w większości pracuję samodzielnie, ale zdarzają się momenty, że znowu zbiera się nas większa grupa. Dobrze jest wtedy spotkać się przy stole.

 Skąd wziął się pomysł na nadawanie nowego życia drewnu?

Chcemy zachować rosnące drzewa dla przyszłych pokoleń. Należy sobie zdać sprawę, że zasoby naturalnych surowców są ograniczone i stąd pomysł na wykorzystanie drewna z recyklingu. Jesteśmy przeciwni ciągłemu wzrostowi wykorzystania surowców, chcemy optymalizować proces ich ponownego użycia, w tym przypadku starego drewna.

Ideą By Wood są meble „nieidealne”. Drewno pochodzi ze starych budynków, gdzie w naturalny sposób starzało się przez wiele lat. Element naturalności drewna chcemy zachować w naszych meblach. Finalnie mamy drewno z recyklingu w nowej odsłonie które będzie się starzało pod wpływem użytkowania.

 

Wasze meble, w szczególności stoły, zachwycają. Skąd czerpiecie inspiracje?

Tak naprawdę to z otoczenia. Od wielu lat podróżujemy i lubimy oglądać ciekawe miejsca. Podróże są bardzo inspirujące. Pomysł na stoły przyszedł dość nieoczekiwanie – zapewne wielokrotnie spotkaliście się w jakimś pomieszczeniu z mocno używaną podłogą. Wygląda oryginalnie i większość ludzi jest zachwycona. Stąd pochodzi inspiracja dla stołów, żeby wyglądały jak mocno zużyta podłoga.

Jak wygląda proces, od początku do końca, przygotowania jednego mebla, np stołu jadalnego od By Wood?

Najpierw dokładna selekcja starych desek w tartaku. Wszystko zależy od tego co oczekuje zamawiający. Stare drewno wygląda niejednolicie i zależy to na przykład z której strony świata było eksponowane. Następnie suszenie, usuwanie „potencjalnych” szkodników drewna, dokładne cięcie, pasowanie elementów, odpowiednie sklejanie ich ze sobą. Sklejony blat jest czyszczony i szlifowany ręcznie. Obróbka ręczna nadaje stołom ich charakterystyczny wygląd. Kolejny etap to wielokrotne woskowanie i gotowe. Całość trwa do 8 tygodni, ręcznego procesu nie da się przyspieszyć.

By Wood

Czy zainteresowani mogą przyjść do Was z własnym pomysłem, czy specyfika Waszej pracy/wykonania pozwala na wykonywanie zamówień personalizowanych?

Oczywiście, że mogą. Nawet stoły z naszej oferty robione są wyłącznie na zamówienie. Można dowolnie personalizować sobie ich kształt i wymiary. Nasze możliwości są duże. Drewno z recyklingu ma szerokie zastosowanie, mogą powstawać z niego inne elementy wyposażenia wnętrz, zarówno te dekoracyjne jak i użytkowe.

Czego życzycie sobie i By Wood w Nowym Roku?

Wierzymy, że pomimo niepewnych czasów ludzie chcą się otaczać nie tylko pięknymi rzeczami, ale takimi które opowiadają pewne historie czy ograniczają negatywny wpływ na środowisko. W Nowym Roku chcielibyśmy jeszcze bardziej szerzyć te idee wśród naszych klientów i zmienić nasze otoczenie na lepsze. Życzymy sobie także mnóstwa podróży po nowe inspiracje!

Poznaj markę By Wood na Susteo!

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne