Angry Earth – ANIMACJE PORTRETOWE „WALKI ZIEMI Z LUDŹMI”

angry earth

Artysta František Czanner stworzył serię ilustracji, które pokazują toksyczny związek planety z ludźmi. Projekt nosi nazwę „Angry Earth”.

„Dlaczego kreskówkowy projekt ANGRY EARTH? Ponieważ jedno zdjęcie to więcej niż 1000 słów. Każdy z nas jest w stanie coś zmienić, bo nasze codzienne decyzje zostawiają ślad w środowisku ”- mówi Czanner.

Czanner ma strony na Facebooku i Instagramie, gdzie dzieli się swoją inspirującą sztuką. Znajdziecie na nich stworzone przez autora animacje, wideo i inne grafiki.

Zanieczyszczenia środowiska a “lekcje życia” od Angry Earth

Stan środowiska wynikający z wprowadzania do powietrza, wody lub gruntu, substancji stałych, ciekłych lub gazowych lub energii w takich ilościach i takim składzie, że może to ujemnie wpływać na zdrowie człowieka, przyrodę ożywioną, klimat, glebę, wodę lub powodować inne niekorzystne zmiany, np. korozję metali”

Jak donosiła Thruth Theory w ostatnich tygodniach, zanieczyszczenie plastikiem staje się wszechobecne na naszej planecie. Według nowych badań opublikowanych w czasopiśmie Environmental Science and Technology, przeciętny człowiek może każdego roku wchłonąć od 74 000 do 121 000 cząstek mikroplastiku.

Tworzone przez Czannera animacje w artystyczny sposób pokazują realia naszej codzienności. Angry Earth uświadamia nas o tym, jak nasze decyzje, działania wielkich koncernów, ale też każdego człowieka z osobna – wpływają na stan środowiska.

środowisko

Plastik nie taki “fantastic”

Według raportu opublikowanego przez Fundację Ellen MacArthur, jeśli obecny poziom zanieczyszczenia plastikiem będzie się utrzymywał, do 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. W zeszłym miesiącu humbak wylądował martwy na szkockiej plaży, zaplątany w sprzęt rybacki. Plastik i sieci rybackie w oceanie są jednym z największych zagrożeń dla humbaka.
Ponieważ ludzie powodują więcej problemów dla ekosystemu, Ziemia nadal będzie trudniejszym miejscem do życia i przetrwania.
Gatunki na całym świecie powoli stają się zagrożone i wymierają.

globalne ocieplenie

Angry Earth – “prawdziwe bajki” dla dorosłych

František Czanner tworzy animacje, które możemy nazwać zobrazowaniem prawdziwych i przykrych faktów o tym co my, ludzie, uczyniliśmy naszej planecie. Są to swojego rodzaju prawdziwe-bajki dla dorosłych. Mimo tego, że Angry Earth jest prostą w formie grafiką, jej przekaz jest głęboki i często zmusza do refleksji. Oczywistym jest, że to własnie działania, aktywne dbanie o środowisko, te dobre uczynki są najważniejsze. Czasami jednak, konieczne jest pokazanie innym co naprawdę się dzieje wokół nich. Na czym stoimy, a co jednocześnie tracimy.

Proste ilustracje Czannera realnie wpływają na ludzi, potrafią złapać za serce. Tak jak mówi sam autor – czasami “jedno zdjęcie to więcej niż 1000 słów”

Angry Earth

Social Media “Angry Earth” – https://angryearth.eu/
Facebook: https://www.facebook.com/search/top?q=angry%20earth
Instagram: https://www.instagram.com/angryearth/

źródło:
https://truththeory.com/artist-creates-animations-that-portray-earths-struggles-with-humans/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zanieczyszczenie_%C5%9Brodowiska

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne