7 łatwych sposobów jak wspierać lokalne biznesy bez rozbijania banku!

lokalne biznesy

Szczerze mówiąc, rok 2019 był świetnym czasem dla firm takich jak lokalne biznesy. Nie wiemy jak to wyglądało w Twoim przypadku, ale my zaczynaliśmy mieć dość dużych sklepów.. Nawet trendy przewidywały, że nastąpi wzrost lokalnego wsparcia, a konsumenci będą zwracać się ku firmom, które stosują holistyczne praktyki wewnętrzne (co oznacza, że ​​dbają o rzeczy i ich powstanie…)

Niedługo po tym uderzył koronawirus i małe lokalne firmy ustąpiły miejsca mega-korporacjom. Te oferowały produkty i usługi za obniżoną opłatą. Jednak nie tylko to było powodem problemów. Wiele lokalnych biznesów nie było po prostu zdolnych do prowadzenia sprzedaży online, ponieważ w pełni polegały na ruchu klientów z ulicy i na ustnych poleceniach.

Co w takiej sytuacji może robić społeczność?

Dlaczego warto wspierać lokalne biznesy?

ręcznie robione

Wspieranie lokalnych biznesów ma pozytywny wpływ na te firmy, a także przynosi duże korzyści ekonomiczne i środowiskowe! Mniejsza emisja dwutlenku węgla z transportu zagranicznego, więcej miejsc pracy i lokalny rozwój biznesu, a Ty jako konsument wiesz, że otrzymujesz swoje produkty od ludzi, na których Ci zależy.

Może się okazać, że teraz musisz dokładnie planować budżet, ponieważ COVID19 wpłynął na Twoją pracę. Mając to na uwadze chcemy pokazać Ci, co robić aby to wsparcie było łatwe (i opłacalne) również dla Ciebie.

Oto 7 łatwych sposobów jak wspierać lokalne biznesy bez rozbijania banku!

1. Zaopatrz się w prezenty i karty podarunkowe na nadchodzące urodziny

Prawdopodobnie znasz kilka osób, których urodziny się zbliżają i na które będziesz musiał wydać trochę pieniędzy. Więc dlaczego nie iść do przodu? Możesz wspierać małe polskie firmy, kupując karty podarunkowe od lokalnych firm. Dlaczego nie załączyć notki, w której wspomniałbyś, że zdecydowałeś się w tym roku wspierać lokalną społeczność w ich imieniu?

Na przykład, jeśli znasz kogoś, kto jest zainteresowany swoim zdrowiem i dobrym samopoczuciem, pomyśl o zakupie karty podarunkowej do lokalnego studia jogi lub świeżo otwartego salonu spa.

zrównoważone zakupy

2. Zmień swoje przyzwyczajenia i rób zakupy w mniejszych sklepach z podobnymi produktami

Nie jest łatwo uzyskać 100% tego, co zazwyczaj kupujesz od lokalnych biznesów. Niewątpliwie wymaga to dużo biegania po różnych sklepach i dzwonienia do różnych firm, jeżeli chcesz sprawdzić, co jest w magazynie. W zwiąkzu z tym, jeśli jesteś zajęty, skorzystanie z Tesco lub z Ikei może być dla Ciebie łatwą opcją.

Pamiętaj jednak, że są rzeczy, które możesz łatwo zmienić, takie jak artykuły do ​​pielęgnacji skóry i ubrania. Kupuj lokalnie!

3. Bądź zdrowy lokalnie!

Ile razy mówiłeś, że będziesz wspierać lokalne firmy chociaż na koniec i tak wybierałeś prostą aplikację fitness lub kupiłeś jedzenie w dużym supermarkecie sieciowym?

Twoja lokalna społeczność ma z pewnością wiele opcji dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia! Ze względu na to, że jest ich tak wiele, bez wątpienia jest tam lokalny instruktor fitness, który zaspokoi Twoje wyjątkowe potrzeby.

4. Sprawdź wyroby rzemieślnicze w okolicy i poznaj lokalnych artystów

eko zabawki

Nie ma znaczenia, w jakiej społeczności mieszkasz, zawsze są najbardziej utalentowani ludzie, którzy prowadzą małe firmy i robią to z pasji, a nie dla zysku. Czy znasz lokalnego artystę, który opanował swoje rzemiosło?

5. Przejdź na zrównoważone marki oparte na materiałach pochodzenia roślinnego!

Wszyscy wiemy, jaki negatywny wpływ mają żrące chemikalia zarówno na środowisko, jak i na nasz organizm. Formuły zawierające składniki takie jak parabeny i perfumy zostały przebadane i powiązane z tym, że są substancjami zaburzającymi gospodarkę hormonalną. W związku z tym chyba warto zacząć przestawiać się na naturalne marki?

6. Śledź, polub i udostępniaj lokalne biznesy!

Nasz budżet w czasie pandemii może być napięty, tym bardziej jeśli chwilowo mamy problemy z pracą. Nie martw się! Nadal możesz wspierać lokalne biznesy w całym kraju, więc zaglądając do ich profili w mediach społecznościowych, obserwując ich konta oraz aktywnie lubiąc i udostępniając ich informacje daj o sobie znać. Reasumując – w ten sposób pomagasz! Dlatego im więcej spojrzeń na produkty i ekspozycję danej firmy, tym zyska ona większe szanse na sukces!

7. Zaoszczędź na modnej odzieży

Czy wiesz, że możesz wspierać lokalne biznesy i nadal kupować ubrania od projektantów, o których marzysz? Istnieją linie ubrań, nawet tych najmodniejszych, za ułamek ceny. Zrób research, który naprawdę się opłaci! Wiele stylów, fasonów, we wszystkich kształtach i rozmiarach.

Może sam prowadzisz lokalny biznes i zastanawisz się, jak możesz wypromować swoje nazwisko i uzyskać wsparcie. LUB możesz znać kogoś, kto właśnie założył firmę i chce się rozwijać.

Susteo to idealne miejsce dla Ciebie – jako konsument i sprzedawaca.

źródło: https://thegirlgang.ca/blogs/blog/support-local-businesses

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne