5 niesamowitych blogów o środowisku, które koniecznie musisz sprawdzić!

środowisku

Znalezienie interesujących i godnych uwagi wiadomości o środowisku jest często trudniejsze, niż się wydaje. Znalezienie najlepszego opisu suszy kalifornijskiej lub wierceń naftowych na Oceanie Arktycznym może wymagać poważnych badań. Na szczęście istnieje kilka niesamowitych blogów, które zawierają wszystkie najpilniejsze i istotne kwestie – od wiadomości politycznych, przez szanowane artykuły naukowe, po przyjazne dla środowiska projekty „zrób to sam”.

Zastanawiasz się, jak naturalnie chronić się przed komarami podczas następnej wyprawy surfingowej? Wpadnij przejrzeć te pięć niesamowitych blogów środowiskowych i dowiedz się wszystkiego o Matce Ziemi.

Wszystko o środowisku na  The Cleanest Line

Jeśli jesteś podobny do mnie i czasami nie masz ochoty wyjść na świat i doświadczyć wszystkiego, co ma do zaoferowania. Kiedy nie mogę podróżować, nadal lubię żyć zastępczo za pośrednictwem blogów, takich jak Patagonia’s The Cleanest Line. Tam ambasadorzy, tacy jak Liz Clark, dzielą się historiami i zdjęciami ze swoich podróży, jednocześnie ucząc zrównoważonego rozwoju środowiska. Jest to sytuacja korzystna dla wszystkich, ponieważ każdy artykuł z pewnością sprawi, że poczujesz się pełen przygód i oświecenie.

podróż

Grist – wiadomości o środowisku

Szukasz mniej informacji o podróżach, a więcej o nowościach, problemach i produktach związanych z ochroną środowiska? Grist jest szczególnie inteligentnym źródłem, obejmującym klimat, energię, żywność, miasta, ekologiczne życie, politykę, biznes i technologię. Jedną z rzeczy, które naprawdę uwielbiamy w Grist, jest ich „Clarity-o-Meter”. Ta funkcja pozwala zaoszczędzić czas i energię, udostępniając proste artykuły o trendach w wiadomościach.

Wspaniały Treehugger

natura

Chyba rzeczywiście muszą troszczyć się o środowisko, aby nazywać się „Treehugger”. Zaufaj mi, zdecydowanie zasługują na swoją nazwę dzięki aktualnym postom na blogu i codziennym biuletynom. Podobnie jak Grist, Treehugger oferuje różnorodne kategorie, a także projekty DIY z myślą o oszczędnym życiu i zrównoważonym środowisku. Treehugger to kompleksowe rozwiązanie dla wszystkiego, co zielone.

Poważne dyskusje naYale Environment 360

Jest niewiele blogów, które z powodzeniem tworzą zarówno interesujące, jak i naukowe treści, ale wydaje się, że Yale Environment 360 to potrafi!. Jeśli lubisz zagłębiać się w analizę środowiska lub wywoływać gorącą debatę na temat zmian klimatu, powinna to być twoja tajna broń. Nie masz ochoty czytać? Yale’s School of Forestry and Environmental Studies ma kilka świetnych raportów wideo, które są tak samo bogate, jak ich treść pisemna.

upcykling

Błękitne newsy naCircle of Blue

Zawsze, gdy potrzebuję dawki wiadomości o wodzie, wybieram Circle of Blue. Tutaj też jestem na bieżąco z dotkliwością suszy kalifornijskiej, która trwa już czwarty rok. Należy zauważyć, że susza jest problemem nie tylko w Kalifornii; w wielu innych częściach świata, w tym w Indiach i Chinach, od kilku lat występuje niedobór wody na większą skalę. Często tracimy z oczu, jak ważne jest zrównoważone zużycie wody, a Circle of Blue przypomina nam, jak ważna jest każda kropla.

Szerzenie świadomości o tym jak niezwykle ważne jest dbanie o środowisko staje się naszym obowiązkiem. Wyżej wymienione blogi to przykłady na to, że nauka o środowisku może być naprawdę przyjemna, a nie tylko pożyteczna. Małymi krokami kierujemy się w dobrym kierunku!

żródło: https://www.theinertia.com/environment/5-awesome-environmental-blogs-you-absolutely-have-to-check-out/

Dodaj komentarz

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z Susteo! 

Nowe marki, blogi, polecane produkty i comiesięczne rozdanie dla naszych Subskrybentów!
Zostań częścią społeczności Susteo i zyskaj szansę na prezenty

od naszych eko marek!

(na zdjęciu Mokave)

Menu główne